Edukacja cukrzycowa i kontrola choroby

Wyzwania sportowe narzędziem edukacji cukrzycowej oraz drogą do lepszej kontroli choroby u dzieci

Halowe Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Dzieci z Cukrzycą organizowane przez Polskie Stowarzyszenie dla Badań i Terapii Cukrzycy u Dzieci nie są wydarzeniem wyłącznie sportowym. Mają jeszcze ważniejsze cele.

Zawodnicy zaproszeni z całej Polski  spotykają się w ciągu roku między kolejnymi turniejami na treningach, na meczach sparingowych, wreszcie podczas samych Mistrzostw doświadczając ustawicznych wyzwań, jakie stawia im kontrola cukrzycy. Wszystkie te okoliczności są ponawianymi sprawdzianami tego, jak są w stanie sami oraz wraz z rodzicami wg zaleceń medycznych przygotować się do wysiłku fizycznego. Bardzo dobra kontrola własnej cukrzycy wymaga równowagi między podawaną insuliną, dietą oraz właśnie wysiłkiem fizycznym. Intensyfikacja tego ostatniego wymusza także elastyczne panowanie nad pozostałymi filarami terapii cukrzycowej.

Zapraszamy 'słodkich' zawodników z całej Polski, aby doświadczając wielu silnych, pozytywnych emocji wzmacniali swoją determinację do wytrwałego, dobrego kontrolowania cukrzycy, żeby sprawdzali ile już potrafią a ile jeszcze muszą się nauczyć. W czasie Mistrzostw obok Waszych rodziców i trenerów, będą też obecni lekarze diabetolodzy i pielęgniarki diabetologiczne Polskiego Stowarzyszenia dla Badań i Terapii Cukrzycy u Dzieci, którzy nie tylko będą czuwać nad Waszym bezpieczeństwem, ale także przekażą Wam krótkie wskazówki jak zabezpieczyć się przed niedocukrzeniem i jak dopasowywać dawki insuliny, jak też uniknąć niezamierzonej hiperglikemii. W celach edukacyjnych zaprosiliśmy też znane firmy związane z leczeniem cukrzycy, aby mogły Wam w holu przed salą sportową zademonstrować podstawowe zasady korzystania ze sprzętu oraz przypomnieć reguły postępowania w różnych sytuacjach życiowych, aby to leczenie było skuteczne i bezpieczne.

Czekamy na Was jak co roku w Suchym Lesie pod Poznaniem.

Polskie Stowarzyszenie dla Badań i Terapii Cukrzycy u Dzieci