Lekka Na Słodko

W słoneczną niedzielę 15 września spotkaliśmy się na lekkoatletycznym stadionie na Golęcinie. Celem był udział w I Lekkoatletycznych Mistrzostwach Wielkopolski Dzieci z Cukrzycą. 

Dopisała nie tylko pogoda. Prawie 70 uczestników podzielonych na kategorie biegowej rywalizowało w trzech konkurencjach biegowych oraz skokach w dal i wzwyż, a także w rzucie oszczepem.

Równie wiele co emocji było uśmiechów na twarzach rodziców i dzieci. Szczególnie wyjątkowy był bieg najmłodszych, w którym – nie zatrzymywani przez sędziów – Maks i Zachariasz kontynuowali swój wyścig jeszcze długo po przebiegnięciu mety😊.

Zawody zostały przeprowadzone perfekcyjnie przez Martę, Michalinę i Szymona Ziółkowskich, z wydatną pomocą „Kierasa” CukierAsów czyli Tomka Filipiaka. Dzięki wsparciu Miasta Poznań, POSiR oraz Wielkopolskiego Związku Lekkoatletyki dzieci mogły rywalizować na pięknym stadionie i pod okiem profesjonalnych sędziów. W tym miejscu wypada również serdecznie podziękować wszystkim wolontariuszom, którzy wzmocnili obsadę sędziowską mocno przyczyniając się do organizacyjnego sukcesu imprezy. Dziękujemy także firmom Hochland oraz Balcerzak za pomoc w zorganizowaniu posiłku dla zawodników i ich opiekunów!

A na koniec były medale i nagrody dla wszystkich uczestników. Bez względu na zajęte miejsce nikt nie wyjechał z pustymi rękoma. I tak będzie również za rok – impreza będzie już miała charakter ogólnopolski.

Trzeba jeszcze wspomnieć o rodzinnych sztafetach. Z symbolicznego biegu ku pamięci Barbary Sobotty, medalistki Igrzysk Olimpijskich (jej syn Łukasz Nowicki był z nami przez całe zawody) zrobiły nam się fantastyczne familijne zawody. Biegły słodkie dzieciaki, ich rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, znajomi. Biegli w najprzeróżniejszym obuwiu, w dżinsach, koszulach, spódnicach. 

Bo gdy jest dobra zabawa i uśmiech na twarzy to nic nam nie przeszkadza!