Co u nas

Pomału dobiega końca Konkurs ogłoszony przez CukierAsy wspólnie z PSdBiTCD oraz Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. Konkurs był możliwy dzięki wsparciu firmy Arvato Polska. Dziękujemy! Wkrótce podsumowanie i zdjęcia zwycięskich prac.


Ze względów dość oczywistych podjęliśmy decyzję o zmianie terminu Czerwonej Kartki dla Cukrzycy – na 19 i 20 czerwca. Mamy nadzieję w przyszłym roku wrócić znów na halę. A w zasadzie na hale (dwie) bo zapowiedziały się już kolejne drużyny zagraniczne!


Jest nam niezwykle miło poinformować, że Słodką Polskę (której trzon stanowią piłkarze CukierAsów) wspiera także Pan Darius Jalalat, menedżer piłkarski reprezentujący GlobalSportsNetwork. Dzięki pomocy Pana Dariusa nasza słodka reprezentacja U12 będzie miała możliwość rozegrania w Niemczech spotkań m.in. z RB Lipsk czy FC Augsburg, a prawdopodobnie również z FC Bayern. Pracujemy wspólnie nad dalszymi meczami Reprezentacji Polski Dzieci z Cukrzycą z Bayer Leverkusen czy 1FC Koeln.


8 grudnia CukierAsy spotkają się przy wigilijnym stole. Oprócz jak zawsze meczów piłkarskich zaplanowaliśmy atrakcje dla naszych słodziaków i… dla nas rodziców również. Ale to niespodzianka!


24 listopada Słodka Polska czyli Reprezentacja Polski Dzieci z Cukrzycą rozegra kolejne mecze kontrolne. Pod balonem Centrum PLEK na poznańskich Smochowicach zagramy z Akademią Piłkarską Reissa, Sucharami Suchy Las oraz jeszcze jednym przeciwnikiem, którego „kontraktowanie” jest w toku. Listopadowe zgrupowanie jest pierwszym etapem przygotowań do – również pierwszego w historii – zagranicznego wyjazdu naszych reprezentantów.


Jeszcze niecałe pięć miesięcy pozostało do rozpoczęcia III Halowych Mistrzostw Polski. Mamy już wstępne zgłoszenia – obok naszych dotychczasowych gości jak Waleczni, Pogromcy Cukrów, Po Drugiej Stronie Cukru czy S.O.S. Diabetyka pojawią także Diabeciaki. Ponownie zapowiedzieli się goście z Anglii – tym razem jako T1 Warrior. A wiele wskazuje na to, że gościć będziemy także zespół lub zespoły z Niemiec…


„Życie nie posłodzone” jest już w naszych rękach. Ale przede wszystkim – za chwilę znajdzie się w posiadaniu tych, dla których książka została napisana w pierwszej kolejności. Rodziców i opiekunów dzieci, którzy właśnie usłyszeli diagnozę. Ku pokrzepieniu serc i wzmocnienia przed walką z przeciwnikiem, który nigdy nie zasypia…